Bestseller Cafe – osobiste spotkania z kulturą

BestsellerCafe to wirtualna kawiarnia i miejsce spotkań – z ciekawymi ludźmi, aktualnymi tematami, ważnymi książkami, nowościami płytowymi, dyskutowanymi filmami, komentowanymi przedstawieniami, interesującymi wystawami i szeroko pojmowaną kulturą.

Tutaj dowiesz się, w co warto zainwestować – swój czas, uwagę i pieniądze!

To również źródło inspiracji – na ścieżkach samorozwoju, podczas poznawania różnych punktów widzenia, w trakcie odwiedzania nieoczywistych miejsc, delektowania się nowymi smakami, próbowania nieznanych aktywności, otwierania się na innych i wspólnego budowania mostów tolerancji.

To blog dla wszystkich, dla których kultura jest ważna, w różnych jej przejawach i aspektach!

Czego możesz się tutaj spodziewać?

Dużej dawki kulturalnych informacji – o nowościach, nie tylko o hitach, często o pozycjach niszowych wartych uwagi; szczerych recenzji i rozmów z twórcami – o subiektywnie wybranych książkach, płytach, filmach, przedstawieniach teatralnych, koncertach, wystawach sztuki, pasjach i hobby, podróżowaniu, historii odwiedzanych miejsc i zdrowym stylu życia.

W BestsellerCafe wspólnie:

Czytamy –  literaturę faktu, beletrystykę: powieści obyczajowe, kryminały, sensację, rzadko fantasy, jeszcze rzadziej SF, opowiadania, poezję, eseje, poradniki, czasami książki dla dzieci i młodzieży, regularnie czasopisma kulturalne, blogi i portale tematyczne.

Słuchamy – głownie muzyki: jazzu, rocka, chillout’u, alternatywy, piosenki autorskiej, czasami opery i muzyki klasycznej, zdarza się, że nawet pop’u, i jeszcze dobrych audiobooków.

Oglądamy – filmy fabularne, seriale, dokumenty, przedstawienia teatralne, wystawy: obrazów, rzeźb i nie tylko.

Poznajemy – ciekawych ludzi i ich pasje, nowe miejsca, nieznane smaki, sposoby na zmienianie marzeń w plany i zrealizowane cele oraz ciekawostki z obszarów: słowa WYRWANE Z TEKSTU, sztuki PIGUŁKA SZTUKI, muzyki MIĘDZY NUTAMI i Internetu WYSZUKANE W SIECI.

Polecamy – nowości, zapowiedzi, premiery, recenzje, rozmowy i bestsellery oraz WEEKEND Z KULTURĄ.

Kto za tym stoi?

BC, czyli blogerka zainteresowana kulturalnym życiem, która lubi czytać, słuchać, oglądać i poznawać, czasami też polecać – wcześniej na wyraźną prośbę bliższych i dalszych znajomych, aktualnie na potrzeby Czytelników bloga BestsellerCafe.pl.

Kto tutaj pisze?

Głównie BC, która w BestsellerCafe jest od wszystkiego  😉 Ale zdarzają się również wpisy zaproszonych gości – zawsze osób godnych zaufania, które gwarantują, że znają się na tym, co polecają (y)

Jeśli nadal nie masz przekonania, czy chcesz tutaj wracać, zajrzyj proszę do tekstu, który może stać się przedmową lub posłowiem dla lektury niniejszego bloga – Po co nam kultura?