Coraz bliżej Święta, po drodze Mikołajki i Andrzejki, a w stolicy Dolnego Śląska 26. Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które zaczną się 30 listopada i potrwają do 3 grudnia 2017 roku. W zabytkowych wnętrzach Hali Stulecia będzie można poznać ofertę ponad 200 wydawnictw oraz spotkać wielu znanych autorów, którzy będą nie tylko podpisywać swoje książki, ale również opowiadać o swojej twórczości.

Tutaj można zapoznać się z harmonogramem tegorocznych spotkań z pisarzami – KLIK.

Targi zawsze warto odwiedzić, o ile to wykonalne – z racji odległości albo czas  u, bo przy tej okazji można osobiście sprawdzić co dzieje się na rynku wydawniczym i wybrać prezenty z bonusem, czyli książki z dedykacją dla obdarowywanych osób.

A nawet jeśli ta opcja jest poza zasięgiem, zawsze przyda się mały przegląd lektur wartych sprawdzenia, które można kupić tradycyjnie, na przykład w kameralnej księgarni, albo za pośrednictwem Internetu, w wersji papierowej lub elektronicznej.

Oto przedświąteczna lista książek na prezenty, uwzględniająca różnorodne potrzeby – kobiet, mężczyzn i dzieci; czytelników szukających rozrywki, liczących na rozwój, śledzących nowości, lubiących powieści, opowiadania, reportaże, eseje, felietony albo poezję; to subiektywny zestaw najważniejszych pozycji wydanych w ostatnich miesiącach, które warto przeczytać jeszcze w tym roku. I koniecznie się tym z kimś podzielić (y)

Wszystkie tytuły wymienianych książek (z nazwiskami autorów i nazwą wydawnictwa) są równocześnie linkami do stron wydawców, gdzie można sprawdzić opis i poznać cenę.

Sprawdźcie listę i kupcie książkę; przed Świętami zróbcie miły prezent – komuś albo sobie 🙂

GORĄCE NOWOŚCI

ESEJE I FELIETONY

LITERATURA FAKTU

DZIENNIKI

BIOGRAFIE

OPOWIADANIA

DEBIUTY

POEZJA

POWIEŚĆ

HISTORIA

SENSACJA, THLIRER, HORROR

KRYMINAŁ

FANTASY I SF

NIE TYLKO DLA KOBIET

NIE TYLKO DLA DZIECI

NIE TYLKO DLA HUMANISTÓW

LEKTURY OBOWIĄZKOWE

KSIĄŻKI NA DESER

Jeśli uznacie te podpowiedzi za wartościowe, podzielcie się nimi, udostępniając post i dając znać czy prezent wywołał uśmiech na twarzy obdarowanego 🙂 Radości z lektury (y)

 

 

 

 

 

 1. Baśka says:

  01/12/17 @ 12:25 

  Niksy mnie rozczarowały 🙁

  Odpowiedz
 2. Pati says:

  30/11/17 @ 13:32 

  “Mężczyźni objaśniają mi świat” to książka, którą sprezentuję w tym roku wielu kobietom <3

  Odpowiedz
 3. Michał says:

  29/11/17 @ 23:31 

  Delfin w malinach i Jazz i fizyka brzmią nieźle (y)

  Odpowiedz
 4. Jakub Czytelnik says:

  12/11/17 @ 21:57 

  Dobry pomysł z taką listą 🙂 Przydałaby się jeszcze wersja do drukowania, taka podpowiedź na przyszłość 😉

  Odpowiedz
 5. Przyczajony says:

  24/01/17 @ 08:56 

  Świetny artykuł (y)

  Odpowiedz