Emocje

Weekend z kulturą, 18-19.11

Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

We Wrocławiu uroczyście otworzono dziś 10. jubileuszowy Jarmark Bożonarodzeniowy! Kolorowe kramy i mnóstwo smakołyków z różnych stron świata to dobra okazja na towarzyskie spotkania na świeżym powietrzu, gdzie zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie 🙂

Przy tej okazji zapraszamy na tekst o dwóch najstarszych europejskich Jarmarkach – KLIK

A oprócz wizyty na Jarmarku warto sprawdzić:

CZYTAMY

·         Dobrą książkę, czyli właśnie wydaną „Encyklopedię Franza Kafki”, co zbiegło się z głośną premierą „Procesu” wg Krystiana Lupy, a jest dobrą okazją, aby poznać lub odświeżyć sobie twórczość pisarza, który skupiał się na konflikcie jednostki i nadrzędnej wobec niego organizacji, wikłając bohaterów w groteskę i wciągając w paranoję, na czasie.

Richard T. Gray , Ruth V. Gross , Rolf J. Goebel , Clayton Koelb FRANZ KAFKA. ENCYKLOPEDIA
Richard T. Gray , Ruth V. Gross , Rolf J. Goebel , Clayton Koelb FRANZ KAFKA. ENCYKLOPEDIA

SŁUCHAMY

·         Świetne imprezy muzyczne, czyli program dwóch jazzowych festiwali: wrocławskiego Jazztopadu, na którym wystąpi wielu wspaniałych i znanych muzyków, np. Terence Blanchard czy Herbie Hancock oraz bielskiej Jesieni Jazzowej, gdzie w sobotę wystąpi m.in. Tomasz Stańko.

OGLĄDAMY

·         Film, który sam w sobie jest dziełem sztuki poprzez swój rodowód, czyli „Manifesto” z genialną w oscarowej roli Cate Blanchett, składający się z 13 różnych manifestów dot. sztuki, wygłaszanych przez różne postaci – gospodynię domową, naukowca, czy bezdomnego, a całość daje wgląd w przekrój zmian, które zachodziły w sztuce i podejściu do jej roli w kulturze.

POZNAJEMY

·         Dlaczego warto słuchać muzyki i w ogóle angażować się nie tylko w odbiór, ale też w tworzenie sztuki; okazuje się, że taki rodzaj zaangażowania aktywuje w mózgu ten sam układ nagrody, który reaguje na inne przyjemności, co opublikowano ostatnio w czasopiśmie „Social Cognitive and Affective Neuroscience; zatem grajmy 🙂

Dobrej zabawy 🙂